Otobüs bileti işlemlerinizde takıldığınız noktalar için

444 3 258 numaralarımızdan bize ulaşınız.

Adınız, Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Konu
Mesajınız
Plaka Kodu 06 olan ilimiz
 
şu anda sitemizde 1 kişi işlem Yapıyor.

Malatya otogar (MAŞTİ)


Malatya otogarı Maştidir.Maşti Malatya ve Malatya üzerinden geçmekte olan birçok otobüs firmasını bünyesinde bulundurarark yolculara geniş ve ferah alan sağlamaktadır.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNE HER GÜN  OTOBÜS SEFERLERİ DÜZENLENMEKTEDİR

Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali 01 Ocak 1999 tarihinde hizmete sunuldu.  Karakavak mevkiinde bulunan ve her türlü teknik donanıma sahip Otobüs Terminali 178.000 m² bir alan üzerinde ve zemin + 3 kat olarak yapılandırılmış ferah ve geniş ortam sağlamaktadır durumda.

6.850 m² kullanım alanına sahip zemin katta, kapalı alanda; 1’i büyük 3 adet bekleme salonu,  56 yazıhane, 25 işyeri,1 bebek emzirme odası, güvenlik odası, 1 restaurant, 1 kafeterya, bay - bayan WC bulunuyor. Açık alanda ise: 30 araç kapasiteli otobüs peronu, 15.000 m²’lik otobüs parkı, 5.000 m²’lik otopark, firmalara ait ikram depoları bulunuyor.

Diğer katlarda ise;  işyeri ile şirket büroları, toplantı salonu, bay-bayan abdest alma yeri, 112 acil servis, mescit,  teknik servis, merkez odası, santral odası, idari büro ve lavabolar yer alıyor. Ayrıca terminal çevresi, 55 dönüm üzerine yapılan peyzaj düzenlemeleriyle de estetik ve görsel tasarımın güzel bir örneğini oluşturuyor. Maşti’ye ulaşım, belediye otobüsleriyle ve hatlı minibüsler ile sağlanıyor. Malatya'dan diğer illerimize giden ve diğer illerden Malatya'ya gelen vatandaşlarımızın daha güvenli, huzurlu ve konforlu bir yolculuk yapmalarını sağlamak başlıca faaliyet alanımızdır. 

Bu maksatla MAŞTİ içerisinde gerekli önlemleri almak yetkili müdürlüğümüzün yükümlülüğü altındadır. Yasalar tarafından çizilmiş yetkiler çerçevesinde verilen hizmetler ilgili müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir. MAŞTİ içerisinde faaliyet gösteren büfe, restaurant, kafeterya, pastane ve seyahat firmaları ile yapılan sözleşmelerin verdiği yetkilere dayanarak, firmaların MAŞTİ içerisindeki faaliyetlerini denetleme ve olumsuz davranışların engellenmesi ile ilgili çalışmalar müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir.

MAŞTİ’NİN FAALİYET ALANLARI